سلامت

آیا پوشیدن کلاه ایمنی یا کلاه سر باعث کچلی در مردان می‌شود؟

Do_not_wear_helmets_or_hats_cause_baldness_in_mens_head_14p_ir
نویسنده مطلب Bimari.14p.ir
گفته می‌شود مردان تصمیم گرفته اند دیگر کلاه ایمنی نپوشند به این دلیل که فکر می‌کنند استفاده از کلاه ایمنی باعث کچلی می‌شود. این گفته درست مانند سایر شایعات درباره کچلی مردان یک شایعه است که بین مردم وجود دارد. پزشکان به صراحت می‌گویند که پوشیدن کلاه ایمنی، و کلاه‌های مختلف با هیچیک از انواع ریزش مو یا کچلی هیچ ارتباطی ندارد، بلکه دلایل دیگری موجب ریزش مو می‌شوند.
Do_not_wear_helmets_or_hats_cause_baldness_in_mens_head_14p_ir

رایج‌ترین تصور در این زمینه آن است که کلاه سر یا کلاه ایمنی از تنفس پوست سر جلوگیری می‌کند و به دلیل اینکه اکسیژن کمتری به سر می‌رسد، ریزش مو اتفاق می‌افتد. این یک تصور کاملاً واهی است. واقعیت آن است که فولیکول‌های مو برای دریافت اکسیژن به هوا وابسته نیستند. آنها مقدار اکسیژن مورد نیاز خود را از جریان خون تامین می‌کنند. درست مانند زمانی که خانم‌ها موی سر خود را محکم می‌بندند و باعث ریزش مو ناشی از کشش می‌شوند، پوشیدن یک کلاه تنگ و ناراحت نیز می‌تواند باعث عفونت پوست سر و در نتیجه ریزش موها شود. به علاوه، کلا‌ه‌های آلوده و کثیف ممکن است عفونت پوست سر ایجاد کنند و در نهایت موجب ریزش موها شوند. بنابراین می‌توان گفت که علت اصلی کچلی و مشکلات مو در مردان عدم استفاده از کلاه‌های تمیز نیست.

Do_not_wear_helmets_or_hats_cause_baldness_in_mens_head_14p_ir_2

در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که بهتر است هنگانم استفاده از کلاه ایمنی یا هر کلاه دیگری آنها را رعایت کنید:

همیشه کلاه را به آرامی بپوشید یا دربیاورید. اگر بیش از حد عجله کنید و با فشار این کار را انجام دهید، ممکن است موی سر شما کشیده شود و در نتیجه موهای شما بریزد به ویژه اگر جنس موهایتان نازک باشد.

 

Do_not_wear_helmets_or_hats_cause_baldness_in_mens_head_14p_ir_3
کلا‌ه‌های کثیف و کلاه‌های ایمنی بسیار آلوده نیز می‌توانند یکی از دلایل ریزش مو باشند. بنابراین، همیشه از کلاه‌های تمیز استفاده کنید. حتی می‌توانید با یک دستمال یا پارچه تمیز سر خود را بپوشانید تا از آن در مقابل گرد و خاک و آلودگی کلاه محافظت کنید.

با تشکر دانشنامه تصویری فارسی

نظر مدیر سایت

Bimari.14p.ir

اگر بیمار هستید و یا از بیماری خاصی رنج میبرید میتوانید در بخش نظر مربوطه آن را بازگو کنید و به دیگر بازدیدکنندگان کمک کنیم و این کار مزیت دیگری هم دارد مثلا از تجربیات شما هم استفاده میشود . خیلی از مردم نیازمند تجربه ی فردی شما هستند پس این کار را برای کمک انجام دهید نه صرفا به دید دیگر این کوچک ترین کار ممکن است برای کسانی که نیازمند اطلاعات کافی برای بیماری شان دارند ما و دکتر های متخصصی که به سایت مراجعه میکنند نظرات شما را بررسی میکنیم تا بازدیدکنندگان مطالب و نظرات بهتر را مشاهده کنند منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم - دانشنامه 14p.ir
به امید سلامتی همه

بخش نظرات - میتوانید تجربه خود را بنویسید